Zapraszamy na trzy weekendowe spacery po Historycznym Centrum Warszawy!

opublikowano: Poniedziałek, Kwiecień 29, 2019 - 12:35, kzawila

Wybierzemy się na wyprawę grzbietem Skarpy Wiślanej. Przyjrzymy się przeszłości i współczesności Starego Miasta i Traktu Królewskiego. Przejdziemy szlakiem historycznych placów otaczających Ogród Saski.

Trasy spacerów ilustrują trzy najbardziej charakterystyczne cechy krajobrazu kulturowego Warszawy: wielowiekowy rozwoju wzdłuż wysokiego brzegu skarpy wiślanej, stałe przesuwanie się centrum miejskiego i imponujące dzieło powojennej odbudowy Historycznego Centrum Warszawy. Poznając historię traktów, placów, pałaców i ogrodów, skupimy się również na jakości otaczającego nas miejskiego krajobrazu.

Opowiemy jak utworzenie parku kulturowego podniesie standardy wyglądu budynków, przestrzeni miejskich oraz bogatej oferty handlowej, usługowej i gastronomicznej w Historycznym Centrum.

Program spacerów:

Sobota 11 maja 2019 r. wzdłuż Skarpy Wiślanej
zbiórka o godzinie 11.00 przy rotundzie na Dynasach (ul. Oboźna 5)Trasa: Dynasy- kładki nad Tamką- pod Al. Jerozolimskimi- nad Książęcą- nad Górnośląską- Osiedle Jazdów

Niedziela 12 maja 2019 r. - Z Nowego Miasta na Nowy Świat
zbiórka o godzinie 11.00 przed kościołem Nawiedzenia NMP (ul. Przyrynek 2)
Trasa: Rynki Nowego i Starego Miasta- Ogrody Zamkowe i Mariensztat - Krakowskie Przedmieście i pomnik Kopernika

Niedziela 19 maja 2019 r. - Place wokół Osi Saskiej
zbiórka o godzinie 11.00 na pl. Teatralnym przy dawnym pałacu Jabłonowskich (ul. Senatorska 16)
Trasa: Place Teatralny - Bankowy - Żelaznej Bramy - Małachowskiego - Piłsudskiego

Udział w spacerach jest bezpłatny.

Na aktywnych spacerowiczów czekają varsavianistyczne nagrody.