"Mapa Zabytków Niepodległej" do pobrania

opublikowano: Poniedziałek, Wrzesień 24, 2018 - 11:53, abojanowska

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków udostępnia wersję elektroniczną "Mapy Zabytków Niepodległej. Architektura 20-lecia w Warszawie (1918-39)". Zachęcamy do pobrania mapy i samodzielnego odkrywania historii naszego miasta.

fot. Mapa Zabytków Niepodległej.Architektura 20-lecia w Warszawie (1918-39)

„Mapa Zabytków Niepodległej” powstała w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości. Mapa została opracowana tak, aby ułatwić mieszkańcom poznanie miasta i jego historii przez pryzmat architektury. Mapa z naniesionymi budynkami, powstałymi między rokiem 1918 a 1939, pozwala także na samodzielne spacery ich śladami. Wybranych budynków nie trzeba zwiedzać według określonego planu, a spacer można rozpocząć i zakończyć w dowolnym punkcie.

Mapę w wersji drukowanej można otrzymać w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków przy ul. Nowy Świat 18/20 lub też na spacerach organizowanych przez biuro.

Najbliższy spacer z "Mapą Zabytków Niepodoległej" odbędzie się 29 września (sobota) po przedwojennej architekturze Żoliborza.

Zapraszamy do spacerów z mapą, śladem zabytków niepodległej!

1. 1.
    Mapa Zabytków Niepodległej. Architektura 20-lecia w Warszawie (1918-39), zespół BSKZ, oprac. graficzne P. Berezowski
    (plik: mapa_zabytkow_niepodleglej.pdf, rozmiar pliku: 7838.1 KB)