Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Historyczna Pracownia rodziny Jarnuszkiewiczów

opublikowano: Piątek, Listopad 29, 2019 - 13:37, kzawila

Powierzchnia pracowni to ok. 80 m2 Pracownia składa się z dwóch pomieszczeń w parterze, niewielkiego pomieszczenia piwnicznego z pomieszczeniem sanitarnym. Usytuowany w parterze nowomiejskiej kamienicy lokal jest miejscem, w którym od ponad 50 lat prowadzona jest działalność artystyczna realizowana przez trzy pokolenia znamienitej warszawskiej rodziny Jarnuszkiewiczów.

fot. Autorką fotografii jest Agnieszka Kasprzak

Artystów, którzy swym konceptem i talentem służyli pomocą przy rekonstrukcji Starego Miasta oraz przy odtwarzaniu detali architektonicznych, stanowiących wystrój wielu historycznych budowli Warszawy, jak również przy projektach aranżacyjnych w przestrzeni miasta. Uczestników konkursów rzeźbiarskich, autorów rzeźb zdobiących przestrzeń publiczną miasta, jak również rysunków i projektów medalierskich eksponowanych i podziwianych podczas wystaw organizowanych w kraju i za granicą.

 

Przestrzeń pracowni jest miejscem, w którym gromadzone są materiały zdjęciowe i dokumentacyjne, a także kontynuowana jest działalność o charakterze kulturalnym i edukacyjnym, promująca i dokumentująca dorobek artystyczny przedstawicieli rodziny, których prace na trwale wpisane zostały w przestrzeń publiczną Warszawy.

 

Z racji swojego usytuowania w pobliżu Rynku Nowego Miasta, prócz działań twórczych, kontynuowanych przez obecnego użytkownika, prowadzona jest działalność wystawiennicza, promująca dorobek własny oraz innych warszawskich artystów plastyków.