Zapraszamy na "Urodziny Starówki" 20-21 lipca 2013 r.

opublikowano: Piątek, Lipiec 5, 2013 - 15:01, kzawila

60. rocznica Odbudowy Starego Miasta w Warszawie

W tym roku Warszawskie Stare Miasto obchodzi 60 Urodziny. 22 lipca 1953 r. nie zakończono co prawda rekonstrukcji całej Starówki, ale oddano do użytku Rynek i niektóre z budynków przy ulicy Piwnej i Zapiecek. Z tej okazji w sobotę i niedzielę 20-21 lipca br. miejskie ośrodki kultury i edukacji otwierają swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych nie tylko Odbudową, ale i najnowszymi dziejami historycznego centrum stolicy. W programie m.in. pokaz filmów na Rynku, wystawy, zwiedzanie zabytkowych piwnic, koncert w amfiteatrze, spacery z przewodnikami i wiele atrakcji dla dzieci. Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Honorowy patronat nad „Urodzinami Starówki” objął Polski Komitet ds. UNESCO. Szczegółowy program do pobrania w formacie pdf.

1. 1.

(plik: Program Urodziny Starówki 20-21.07.13.pdf, rozmiar pliku: 71.47 KB)