Wystawa o odbudowie warszawskiej Starówki w Bawarii

opublikowano: Czwartek, Kwiecień 26, 2018 - 14:38, abojanowska

Od 20 kwietnia br. można oglądać w Centrum światowego dziedzictwa UNESCO w Ratyzbonie (Regensburg) – placówce miejskiej dedykowanej zabytkowemu Staremu Miastu w Ratyzbonie wystawę poświęconą historii odbudowy warszawskiego Starego Miasta. Stare Miasto w Ratyzbonie, podobnie jak Starówka w Warszawie, znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.

fot. Otwarcie wystawy i wykład w Centrum światowego dziedzictwa UNESCO w Ratzybonie.

Wystawa została oficjalnie zainaugurowana wykładem przygotowanym przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Ekspozycję można oglądać do końca lipca tego roku. Wydarzenie jest przygotowywane w ramach wieloletniej współpracy miast światowego dziedzictwa: Warszawy i Ratyzbony.