Webinarium i spotkanie regionalne Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC

opublikowano: Piątek, Wrzesień 25, 2020 - 12:36, jkowalik

28 września odbędzie się webinarium z okazji 40. rocznicy wpisu Historycznego Centrum Warszawy na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Webinarium połączone jest ze spotkaniem regionalnym Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC. Spotkanie organizowane jest w ramach działalności Sekretariatu Regionalnego Europy Środkowej i Wschodniej OWHC prowadzonego przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Miasta regionu zostały zaproszone do przedstawienia własnych tematów, zagadnień czy problemów z którymi aktualnie przyszło im się mierzyć. Celem spotkania jest wymiana wiedzy, doświadczeń i wzajemne wsparcie. Jest to szczególnie ważne, gdy wszyscy stoimy przed wyzwaniami związanymi ze skutkami pandemii COVID-19.

Prezentacje i wystąpienia zapowiedzieli prezedstawiciele m.in. Baku, Dubrownika, Bańskiej Szczawnicy, Sankt Petersburga, Krakowa, Budapesztu, Wilna oraz Sekretariatu Generalnego OWHC w Quebecu.