Warsztaty Mikropolia – zaprojektuj przestrzeń miasta

opublikowano: Poniedziałek, Październik 12, 2020 - 13:47, mlan

Warsztaty „Mikropolia - obiekty małej architektury i rzeźby dla przestrzeni publicznej Warszawy” są skierowane do uczniów. Poświęcone będą kształtowaniu przyjaznej przestrzeni publicznej oraz wprowadzaniu małych form rzeźbiarskich i architektonicznych w historyczną tkankę miasta.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów warszawskich szkół podstawowych. Odbędą się w Szkole Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza przy ul. L. Narbutta 14. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: artinfundacja@gmail.com

Podczas warsztatów uczestnicy zaprojektują makiety i modele obiektów małej architektury i rzeźb, a następnie umieszczą je w przestrzeni Warszawy za pomocą kolażu fotograficznego. Dzięki temu będą mieli szansę na nowo spojrzeć na znane, historyczne miejsca i nadać im dodatkową funkcję czy znaczenie.

Celem warsztatów jest pobudzenie wyobraźni i kreatywności uczestniczek i uczestników oraz ukazanie im, że dzięki twórczości artystycznej mogą aktywnie zmieniać przestrzeń swojej dzielnicy czy osiedla. Wszystkie fotograficzne wizualizacje stworzonych obiektów zostaną zaprezentowane na wystawie podsumowującej projekt.

Terminy:
Wtorek, 20 październik - grupa A, godz. 8.00; grupa B, godz. 9.50.
Wtorek, 27 października -grupa A, godz. 8.00; grupa B. godz. 9.50.

Wtorek, 3 listopada - grupa A, godz. 8.00; grupa B, godz. 9.50.
Wtorek, 10 listopada - grupa A, godz. 8.00; grupa B, godz. 9.50.
Piątek, 20 listopada - podsumowanie warsztatów grupa A, godz. 8.00; grupa B. godz. 9.50.

Na wystawę powarsztatową zapraszamy od 20 listopada do 6 grudnia 2020 r.

Warsztaty poprowadzą artyści rzeźbiarze: dr. Pawła Myserę, Martę Gruzd i Ewę Łuczak – absolwentów i wykładowców Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy, Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Organizator: Fundacja ARTinTRANSLATION

Więcej informacji na www.artintranslation.pl