Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Warszawskie Konserwacje 2007-2018

opublikowano: Środa, Listopad 14, 2018 - 12:35, abojanowska

W październiku ukazała się publikacja "Warszawskie Konserwacje 2007-2018", w której Miasto Stołeczne Warszawa przedstawia wybór reprezentacyjnych obiektów zabytkowych poddanych pracom remontowym i konserwatorskim we wskazanym okresie. Wspólnym mianownikiem dla prezentowanych zabytków jest wsparcie finansowe udzielone z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy na przeprowadzone prace.

fot. Okładka publikacji "Warszawskie Konserwacje 2007-2018"

 

Na wstępie wyjaśnione zostały ogólne zasady udzielania dotacji, pomocne dla potencjalnych przyszłych beneficjentów dotacji. W kolejnych rozdziałach zaprezentowano katalog wybranych obiektów, przypisanych do kategorii: architektura mieszkaniowa, obiekty sakralne, cmentarze i inne obiekty. Bogaty zbiór fotografii pozwala ocenić efekty przeprowadzonych prac, często wyjątkowo spektakularne.

W tekstach opisujących każdy z obiektów znajdziemy ciekawe informacje dotyczące ich historii, architektury a także problemów konserwatorskich, z jakimi musieli zmierzyć się ich właściciele podczas remontów.

Zawarte na końcu zestawienie zawiera wykaz wszystkich dotacji udzielonych w latach 2007- 2018 przez Miasto Stołeczne Warszawa na prace przy zabytkach.

 

Publikacja nie tylko potwierdza, że system udzielania dotacji na remont zabytków przez Miasto Stołeczne Warszawa działa skutecznie i pozwala przywracać piękno zabytków stolicy. Jest także znakomitym przewodnikiem prezentującym ogromną różnorodność warszawskiego dziedzictwa architektonicznego.

 

Bezpłatny egzemplarz publikacji można otrzymać w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków przy ul. Nowy Świat 18/20 w Warszawie.