Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Spotkania poświęcone staromiejskim szyldom

opublikowano: Wtorek, Grudzień 8, 2015 - 15:27, kzawila

W piątek 4 grudnia odbyło się spotkanie z mieszkańcami i przedsiębiorcami ze Starego Miasta promujące publikację Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków pt. "Szyldy na Starym Mieście w Warszawie. Dobre praktyki dla właścicieli i użytkowników".


 

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków we współpracy z Zarządem Gospodarowania Nieruchomościami Dzielnicy Śródmieście organizuje serię spotkań dotyczących zabytkowych szyldów na terenie warszawskiej Starówki oraz promocji najnowszej publikacji BSKZ.

 

Poradnik powstał w odpowiedzi na społeczne zapotrzebowanie i rosnące zainteresowanie problemem uporządkowania zabytkowej przestrzeni miejskiej. Na spotkaniu zaprezentowano katalog zabytkowych szyldów wskazanych do ochrony. Następnie omówiono zasady rozmieszczania i montażu elementów reklamowych na terenie Starego Miasta.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się 11 grudnia 2015 r. o godz. 18:00  w sali kinowej Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4. Podczas spotkania będzie można otrzymać egzemplarz poradnika.

 

Serdecznie zapraszamy!