Spacer śladami zabytków niepodległej po Pradze

opublikowano: Poniedziałek, Listopad 5, 2018 - 16:37, abojanowska

Zapraszamy na kolejne spacery śladami architektury dwudziestolecia. 10 listopada (sobota) odbędzie się spacer z "Mapą Zabytków Niepodległej" po Pradze.

fot. Zapraszamy na spacery

Z okazji rocznicy 100- lecia odzyskania niepodległości Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków przygotowało Mapę Zabytków Niepodległej. Architektura 20-lecia w Warszawie (1918-1939). Jest to projekt pozwalający na poznanie miasta i jego historii przez pryzmat architektury.

Trasa śladami zabytków niepodległej wiedzie także przez warszawską Pragę. Budynki powstałe w okresie Międzywojnia będą punktem wyjścia do opowiedzenia o przemianach jakie następowały w architekturze i urbanistyce tej części miasta. Na trasie spaceru znajdzie się między innymi budynek Szpitala Praskiego, Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych czy też budynki mieszkalne powstałe w latach 1918 -1939 takie jak: kamienica pracowników kolei zaprojektowana przez Henryka Gaya oraz monumentalna kamienica Juliusza Nagórskiego przy Targowej 15.

Spacery poprowadzi popularny varsavianista i historyk Adrian Sobieszczański.

10 listopada o godz. 11 –  spotykamy się przy bramie budynku Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych, przy ul. Targowej 74 (obecnie PKP Polskie Linie kolejowe S.A.)

Spacer jest bez zapisów i będzie trwał ok. 2 godziny

Następny spacer odbędzie się 17 listopada po Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Zapraszamy!