Regionalne spotkanie Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC - za nami

opublikowano: Środa, Wrzesień 30, 2020 - 12:48, mlan

Z okazji 40. rocznicy wpisu Historycznego Centrum Warszawy na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, 28 września odbyło się webinarium połączone ze spotkaniem regionalnym Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC.

Organizatorem spotkania był Sekretariat Regionalnego Europy Środkowej i Wschodniej OWHC. Sekretariat Regionalny od 2020 roku prowadzony jest przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków, a dyrektor biura Michał Krasucki pełni funkcję Koordynatora Regionalnego OWHC.

Miasta regionu zostały zaproszone do przedstawienia własnych tematów, zagadnień czy problemów z którymi aktualnie przyszło im się mierzyć. Celem webinarium była wymiana wiedzy, doświadczeń i wzajemne wsparcie w trudnym dla wszystkich momencie zmagań ze skutkami pandemii COVID-19. Podczas spotkania głos zabrali przedstawiciele m.in. Baku, Bańskiej Szczawnicy, Budapesztu, Dubrownika, Krakowa, Sankt Petersburga oraz Wilna.

Podczas spotkania podsumowano działania Sekretariatu Regionalnego Europy Środkowej i Wschodniej OWHC oraz zrealizowane przedsięwzięcia miast członkowskich. Dyskutowano również o szczegółach przyszłej współpracy. Przedstawiciele Sekretariatu Generalnego OWHC w Quebecu przekazali ważne informacje organizacyjne oraz przedstawili plan przyszłorocznych działań.