Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Mówiące kamienice – zaproszenie na Pragę

opublikowano: Piątek, Wrzesień 4, 2020 - 14:41, mlan

Za nami spacer po Nowym Świecie i sąsiednich uliczkach. Dziękujemy uczestnikom festiwalu storytellingowego „Mówiące kamienice" za obecność i zapraszamy na kolejną wycieczkę, tym razem po Pradze.

fot. Podczas ostatniego spaceru uczestnicy "Mówiących kamienic" poznali pałac Branickich. Fot. BSKZ

Relacja z wycieczki po Nowym Świecie i pałacu Branickich, siedzibie Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków, gdzie Katarzyna Krzywicka zaprezentowała projekt Parku Kulturowego Starej i Nowej Pragi.

„Zły” i ZŁY na Pradze
Zapraszamy na kolejny z cyklu spacer, który odbędzie się w sobotę 5 września , godz. 16.00.

 

Tym razem Karol Bulski połączy literackich bohaterów Pragi z lat 50. ze współczesnym i jak najbardziej realnym bohaterem zbiorowym. Jego działalność na Pradze-Północ doceniła UEFA uznając go najlepszym amatorskim klubem Europy. Mowa o bohaterach powieści „Zły” Leopolda Tyrmanda oraz o Alternatywnym Klubie Sportowym ZŁY ze Szmulek.

 

Spacer będzie fuzją obu czasoprzestrzeni zachodzących na siebie we wspólnej  narracji. Idąc z ulicy Brzeskiej na Szmulki Tyrmandowski Zły i sportowy ZŁY będą raz jednym i tym samym, a raz obserwującymi się z dystansu, a może i zło-wrogo, bohaterami.

 

Spacer urozmaicą artystyczne niespodzianki, a uwieńczy go wejście uczestników na popularną "Don Pedro Arena" (DOSiR Praga-Północ), na rozpoczynający się o godz. 18.00 mecz. Zasmakujemy wyjątkowej atmosfery Kulturalnego Klubu Kibica. Spacer powinien przypaść do gustu nawet najmłodszym.

Link do wydarzenia.