Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Lista Warszawskich Historycznych Pracowni Artystycznych

opublikowano: Niedziela, Listopad 15, 2020 - 15:38, kzawila

.

fot. fot. Pracownia Karola Tchorka (ob. Katy Bentall) przy ul. Smolnej , fot. ze zbiorów BSKZ

  1. ul. Namysłowska (Praga Płn) pracownia malarska Wiesława Kruczkowskiego, 
  2. ul. Stalowa (Praga Płn ) pracownia malarska Wandy Falencik-Masznic,   http://zabytki.um.warszawa.pl/content/pracownia-artystyczna-wandy-ficowskiej 
  3. ul. Prymasa Tysiąclecia (Wola) pracownia projektowa Stanisława Soszyńskiego, http://zabytki.um.warszawa.pl/content/pracownia-wzornictwa-przemys%C5%82owego-stanis%C5%82awa-soszy%C5%84skiego  
  4. ul. Syreny (Wola) pracownia malarska Ludmiły Murawskiej-Peju       http://zabytki.um.warszawa.pl/content/pracownia-malarsko-literacka-ludmi%C5%82y-murawskiej-%E2%80%93-p%C3%A9ju   
  5. ul. Dzielna 9 (Wola) pracownia twórcza Tadeusza i Jacka Sowickich, 
  6. ul. Dzielna (Wola)pracownia artystyczna Marka Koniecznego. 
  7. ul. Leonarda (Wola) pracownia malarska Piotra i Aleksandra Kominczów, http://zabytki.um.warszawa.pl/content/pracownia-malarska-piotra-i-aleksandra-komincz%C3%B3w
  8. ul. Belgijska (Mokotów),pracownia fotograficzna Wiesława Zielińskiego http://zabytki.um.warszawa.pl/content/pracownia-fotograficzna-zieli%C5%8...
  9. ul. Kazimierzowska (Mokotów), pracownia ceramiczna Tworzydło   
  10. ul. Stara (Śródmieście) pracownia malarska Hanny i Zuzanny Rechowicz, 
  11. ul. Wiejska (Śródmieście) pracownia twórcza Amelii Barbary Munzer, 
  12. ul. Wiejska (Śródmieście) pracownia malarska Jacka Dyrzyńskiego, 
  13. ul. Piękna (Śródmieście) artystyczna pracownia twórcza Janiny Żylińskiej- Zgrodna http://zabytki.um.warszawa.pl/content/artystyczna-pracownia-tw%C3%B3rcza-janiny-%C5%BCyli%C5%84skiej-zgrodna
  14. ul. Poznańskiej (Śródmieście), pracownia kowalstwa artystycznego Łopieńskich,  
  15.  pl. Zamkowym (Śródmieście), pracownia scenograficzna Małgorzaty Treutler  
  16.  ul. Nowomiejska (Śródmieście), pracownia malarska prof. Strzałeckiego, 
  17.  ul. Kanonia (Śródmieście), pracownia twórcza Stanisława Rzeckiego, 
  18. ul. Jagiellońska (Praga Płn), pracownia rzeźbiarska Chmielewskich http://zabytki.um.warszawa.pl/content/pracownia-artystyczna-leokadii-i-jana-bohdana-chmielewskich,
  19.  ul. Białobrzeska (Ochota) pracownia artystyczna Wandy Ficowskiej, 
  20. ul. Freta (Śródmieście), pracownia plastyczna Dłużniewskich, 
  21.  ul. Freta (Śródmieście), pracownia architektoniczna Krystyny Gutkowskiej,  
  22.  Rynek Nowego Miasta (Śródmieście), historyczna pracownia Jarnuszkiewiczów http://zabytki.um.warszawa.pl/content/historyczna-pracownia-rodziny-jarnuszkiewicz%C3%B3w  
  23.  ul. Bugaj (Śródmieście),pracownia i galeria plenerowa rzeźb im. Zbigniewa Maleszewskiego http://zabytki.um.warszawa.pl/content/pracownia-i-galeria-plenerowa-rze%C5%BAb-zbigniewa-maleszewskiego
  24. ul. Świętojańska (Śródmieście) Warszawska Historyczna Pracownia Artystyczna im. Jacka Müldner-Nieckowskiego.
  25. ul. Nowy Świat (Śródmieście), pracownia malarska Mariana i Piotra Nowińskich, 
  26. al. Solidarności (Śródmieście),pracownia malarska Jacka Sempolińskiego http://zabytki.um.warszawa.pl/content/pracownia-malarska-jacka-sempoli%C5%84skiego  
  27. al. Solidarności (Śródmieście), pracownia malarsko-konserwatorsk-fotograficzna, 
  28. ul. Magiera (Bielany), pracownia rzeźbiarska Jerzego Jarnuszkiewicza, 
  29. ul. Smolna (Śródmieście) pracownia rzeźbiarska Tchorek Bentall Studio, 
  30. ul. Obrońców (Praga-Płd) pracownia rzeźbiarska Czechowska-Antoniewska.
  31.  ul. Międzyborska (Praga-Płd) pracownia malarska Wacława Gibaszka.
  32.  ul. Stępińska (Mokotów) pracownia Magdaleny Abakanowicz.