Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Konferencja „Polichromie i sgraffita”, 24-25 września 2015 r.

opublikowano: Piątek, Sierpień 21, 2015 - 13:35, monika.warniewska

Stołeczny Konserwator Zabytków zaprasza do udziału w konferencji organizowanej z okazji 35 rocznicy wpisu Historycznego Centrum Warszawy na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

fot. Konferencja „Polichromie i sgraffita”, 24-25 września 2015 r.

Dnia 2 września 1980 r. Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO podjął decyzję o uhonorowaniu warszawskiej Starówki wpisem na Listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego. Z tej okazji Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków organizuje ogólnopolską konferencję pt. „Polichromie i sgraffita na fasadach ośrodków staromiejskich odbudowanych po 1945 r. Kreacja i konserwacja”. Tegoroczne wydarzenie jest kontynuacją cyklu konferencji i publikacji poświęconych problemom konserwatorskim Starego Miasta w Warszawie: „Rekonstrukcja, zachowanie pamięci przestrzeni” (30.11-3.12.2005 r.) oraz „Kolorystyka zabytkowych elewacji od średniowiecza do współczesności. Historia i konserwacja” (22-24.09.2010 r.), organizowanych w rocznicę wspomnianego wpisu na Listę UNESCO.

Konferencja skierowana jest do konserwatorów, architektów, historyków sztuki oraz specjalistów związanych z branżą konserwatorską.

Zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Rejestracja na wydarzenie, szczegółowy program oraz wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej:
www.polichromieisgraffita.pl
Konferencja pod patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Program konferencji
    (plik: Polichromie i sgraffita program.pdf, rozmiar pliku: 3567.32 KB)
    Pobierz