Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

III Warszawska Konferencja Konserwatorska, Warszawskie Stare Miasto - autentyzm nieznany.

opublikowano: Środa, Wrzesień 9, 2020 - 10:25, jkowalik

29 września 2020 r. zapraszamy na konferencję „Warszawskie Stare Miasto - autentyzm nieznany. Zachowanie i konserwacja tynków i malarstwa ściennego zabytku światowego dziedzictwa UNESCO”.


Konferencja jest przygotowywana z okazji 40. rocznicy wpisu warszawskiego Starego Miasta na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wydarzenie organizowane przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków, w ramach III edycji Warszawskiej Konferencji Konserwatorskiej, upamiętnia datę historycznego wpisu – 2 września1980 r.

 

Tematem tegorocznej konferencji jest problematyka autentyzmu w kontekście prac konserwatorskich i konserwatorsko-budowlanych prowadzonych przy obiektach światowego dziedzictwa. Zagadnienie to zostanie przedstawione na przykładzie prac prowadzonych na elewacjach kamienic staromiejskich w Warszawie.

 

Konferencja jest częścią programu obchodów rocznicowych organizowanych wspólnie przez Miasto Stołeczne Warszawę, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa.

 

W tym roku przypada również 75-lecie odbudowy miasta. Z tej okazji stołeczny samorząd ogłosił rok 2020 Rokiem Odbudowy Warszawy.

 

Link do transmisji z wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=TH8dZF1Ezt8&feature=youtu.be

 

 

Poniżej program wydarzenia i publikacja konferencyjna do pobrania.

Pliki do pobrania

  1. 1.

    (plik: WKK_program.pdf, rozmiar pliku: 3288.93 KB)
    Pobierz
  2. 2.

    (plik: Warszawskie Stare Miasto_autentyzm nieznany.pdf, rozmiar pliku: 9675.65 KB)
    Pobierz