Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Fotorelacja z wydarzenia cz. I

opublikowano: Środa, Kwiecień 25, 2018 - 11:33, abojanowska

Zakończyły się spacery z konserwatorem śladem miejskich dotacji. Przedstawiamy Państwu fotorelację z soboty.

fot. fasada kościoła Wizytek, ul. Krakowskie Przedmieście 34, fot. K. Zawiła

W czasie sobotniego spaceru w ramach "Warszawskich Konserwacji" mogliśmy obejrzeć wykonane prace konserwatorskie w obiektach sakralnych.

 

Odwiedziliśmy kościół św. Anny, gdzie mogliśmy podziwiać XVIII - wieczne meble z zakrystii kościoła oraz fasadę i kruchtę po remoncie.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się kaplica Res Sacra Miser, która mieści się w XVI-wiecznym Pałacu Kazanowskich przy Krakowskim Przedmieściu 62 i jest częścią Centrum Charytatywnego Caritas Archidiecezji Warszawskiej Res Sacra Miser. Od 1663 r. znajdował się w rękach zakonu karmelitek bosych. W 1818 r. nieruchomość została przekazana Warszawskiemu Towarzystwu Dobroczynności. Budynek miał stanowić tymczasową kaplicę klasztorną otwartą dla wiernych. Wystrój malarski znajdujący się wewnątrz jest systematycznie odkrywany i badany.

 

W kościele Wizytek specjalnie dla nas odbył się mini koncert muzyki organowej oraz mogliśmy wejść na chór, aby zobaczyć efekty przeprowadzonych prac konserwatorskich organów i chóru.

 

Na zakończenie dnia ugościły nas siostry Szarytki w swoich zabudowaniach klasztornych oraz kwitnących ogrodach przy ul. Tamka 35.

 

Dziękujemy gospodarzom za serdeczne przyjęcie.