Canaletto tkwi w szczegółach - konferencja otwierająca miejski program edukacyjny

opublikowano: Poniedziałek, Grudzień 23, 2019 - 12:21, kzawila

23 stycznia 2020 r. o godzinie 9:30 w Pałacu Ślubów odbędzie się konferencja dla nauczycieli otwierająca miejski program edukacyjny Canaletto tkwi w szczegółach.

Konferencja jest zaproszeniem do udziału w programie edukacyjnym Canaletto tkwi w szczegółach

promującym edukację varsavianistyczną oraz szerzenie idei ochrony dziedzictwa kulturowego. Skierowana jest ona do nauczycieli szkół ponadpodstawowych, zainteresowanych tematyką naszej stolicy, jej historii i zabytków. Wydarzenie to ma na celu przybliżenie programu edukacyjnego oraz zaproszenie na bezpłatne szkolenie varsavianistyczne, które rozpocznie się w marcu 2020 r.

Panowanie Stanisława Augusta to czas przełomowy w rozwoju architektury i sztuki Warszawy. Zaprojektowano nowe założenie urbanistyczne, tj. Oś Stanisławowską, zaś Bernardo Belotto (Canaletto) namalował jedne z najpiękniejszych w Europie wedut. Wszystkie te artystyczne idee prezentują z jednej strony potrzebę utworzenia nad Wisłą, w drugiej połowie XVIII w., nowego, prężnego ośrodka kulturalnego, z drugiej strony stanowią kontynuację tradycji i dziedzictwa europejskiego. Na przykładzie obrazów Canaletta chcemy przybliżyć historię Warszawy; przedstawić ją jako rozwijające się europejskie miasto z różnorodną społecznością a także zachęcić młodych warszawiaków do poznania swojego miasta.

Zapraszamy serdecznie do zapisów na stronie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń:

Dla każdego uczestnika bezpłatna publikacja "Canaletto tkwi w szczegółach"

W załączniku znajdą Państwo program konferencji

1. 1.

(plik: canaletto fragmenty .pdf, rozmiar pliku: 869.03 KB)
  2. 2.

(plik: Program konferencji (2).jpg, rozmiar pliku: 527.15 KB)