Archeologia Warszawy – promocja "Warszawskich Materiałów Archeologicznych"

opublikowano: Piątek, Styczeń 3, 2020 - 10:21, kzawila

W dniu 14 stycznia 2020 r. o godzinie 18.00, w pawilonie ZODIAK odbędzie się prezentacja 15 tomu Warszawskich Materiałów Archeologicznych. Każdy z uczestników spotkania otrzyma bezpłatny egzemplarz publikacji.

Najnowszy tom „Warszawskich Materiałów Archeologicznych” koncentruje się na przedstawieniu wyników badań archeologicznych prowadzonych w pasie drogowym ulicy Miodowej w Warszawie. Badania były związane z generalną przebudową drogi realizowaną w latach 2017 i 2018 przez Zarząd Dróg Miejskich m.st. Warszawy. Pod ziemią odkryto wówczas szereg nawarstwień i konstrukcji dokumentujących historię i przemiany zagospodarowania tej części miasta. Warszawiacy kojarzą przede wszystkim sensacyjne odkrycie dokonane w reliktach piwnicy – drewnianą ławeczkę pamiętającą jeszcze czasy I Rzeczypospolitej.

Prezentowany tom zawiera również artykuły dotyczące innych badań prowadzonych na terenie warszawskiej Starówki oraz omawiające wybrane zagadnienia z jej historii. Znajdziemy w nim teksty na temat ceramiki naczyniowej, wyniki analizy antropologicznej szczątków ludzkich z badań przy ul. Zakroczymskiej, historię badań kamienicy przy Rynku Starego Miasta 2 i wiele innych ciekawych materiałów archeologicznych i historycznych.

Spotkanie poprowadzą:

dr Wojciech Borkowski – Zastępca Dyrektora Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie,

Michał Krasucki – Dyrektor Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Link do wydarzenia na facebooku: