„Zniszczenia Warszawy w 1939 roku” - zapraszamy do DSH już w najbliższą sobotę

opublikowano: Wtorek, Październik 8, 2019 - 12:32, kzawila

Z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zapraszamy na spotkanie do DSH poświęcone zniszczeniom Warszawy z września 1939 r. Ikonicznym zdjęciem z tego czasu jest płonąca wieża Zamku Królewskiego i zatrzymany na godzinie 11.15 zegar na wieży zamkowej.

fot. Płonąca wieża zegarowa Zamku Królewskiego, 17 września 1939 r

„Zniszczenia Warszawy w 1939 roku” - zapraszamy do DSH już w najbliższą sobotę 12 października o godz.16.00 na wykłady i promocję „Spotkań z zabytkami”.

Podczas wydarzenia odbędzie się promocja najnowszej edycji „Spotkań z zabytkami”, poświęconych rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na spotkaniu dowiemy się o zniszczeniach zabytkowej Warszawy w pierwszych dniach wojny oraz o broni zastosowanej w atakach na miasto.

Spotkanie poprowadzą: Anna Jagiellak (Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków) i Michał Mackiewicz (Muzeum Wojska Polskiego). Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Rany pamięci”, prowadzonego przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Projekt poświęcony jest materialnym śladom działań zbrojnych na terenie Warszawy, zachowanym do dnia dzisiejszego w różnych częściach miasta: postrzelanym elewacjom, uszkodzonym murom, wojennym napisom. Wspólnie z mieszkańcami Warszawy Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków opracowuje mapę warszawskich „ran pamięci”.

Pod linkiem program wydarzenia:

Zapraszamy!