„Spotkania z zabytkami” i „Warszawski kalendarz konserwatorski” na 2020 rok

opublikowano: Piątek, Grudzień 13, 2019 - 10:53, kzawila

Zapraszamy na spotkanie promujące warszawski grudniowy numer „Spotkań z Zabytkami” wraz z dodatkiem – „Warszawskim kalendarzem konserwatorskim” na rok 2020, przygotowanym przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków

Jest już tradycją, że świąteczny, grudniowy numer „Spotkań…” poświęcony jest Warszawie i powstaje we współpracy Redakcji czasopisma z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Grudniowe spotkanie to wyjątkowa okazja, żeby otrzymać „Warszawski kalendarz konserwatorski” na rozpoczynający się nowy rok. Tematem przewodnim kalendarza są oczywiście stołeczne zabytki, ale w niecodziennej odsłonie. Kalendarium zawiera szereg praktycznych informacji, m.in. kiedy składać wnioski dotacje na prace konserwatorskie, które co roku w ramach konkursu przyznaje, Rada m.st. Warszawy, czy jak korzystać z ogólnodostępnego serwisu mapowego o zabytkach, jak również mało znane ciekawostki dotyczące warszawskich zabytków na tle historii i rozwoju miasta. Z kalendarium dowiemy się także m.in. o reliktach wielokulturowej historii miasta, o oryginalnych pozostałościach Warszawy stanisławowskiej, czy też o mało znanej architekturze drewnianej – zachowanych i wciąż czytelnych materialnych śladach kształtujących unikalny krajobraz kulturowy miasta.

Atrakcją wydarzenia będzie prezentacja najnowszego projektu badawczego BSKZ: „Architektura drewniana w Warszawie.” W spotkaniu wezmą udział: Renata Kaznowska - Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Michał Krasucki - Dyrektor Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków i Wojciech Przybyszewski - Redaktor Naczelny czasopisma „Spotkania z Zabytkami”.

Na uczestników wydarzenia czekać będą bezpłatne egzemplarze czasopisma i dodatku.

Link do wydarzenia na facebooku:

19 grudnia 2019 r., godz. 17.30 Dom Spotkań z Historią, Karowa 20, 00-324 Warszawa

Serdecznie zapraszamy!